Koduleht

Spray-Painting koduleht


Koduleht: spray-painting.ee
Tellija: Markopro OÜ
Eesmärk: Luua kliendi ettevõttele virtuaalne identiteet ehk koduleht
Kas koduleht on veel aktiivne? Ei


Projekti väljakutse

Seekord oli minu kliendiks tööstussektoris tegutsev tubli väikefirma, kellel senimaani puudus koduleht täielikult. Seetõttu oli ettevõttel keeruline anda huvilistele edasi infot enda tegemiste kohta. Sellepärast oligi vaja luua lihtne koduleht, kus oleks võimalik pakkuda ülevaadet enda teenuste kohta ning võimalust ka otse kodulehelt saata kiri e-mailile.

Sõna lihtsus oli väga olulisel kohal kogu arendusprotsessi vältel, kuna meie klient ei soovinud ühtegi üleliigset vidinat enda kodulehel näha.Kodulehele tulija/külastaja pidi kiirelt aru saama, kuhu on sattunud näiteks peale seda, kui on visiitkaardilt saadud kodulehe aadressi arvutisse või telefoni sisestanud.

Lisaks sellele tulevad kodulehe külastajad läbi Google otsingumootori ja Facebooki. Tegu on üsna kitsale sihtgrupile suunatud valdkonnaga ning seetõttu peab ka kodulehele sattuja kiirelt saama aru millega ettevõte tegeleb.

Loomulikult oli kliendi jaoks väga oluline ka turvaline ja kiire koduleht. Lisaks soovis klient seda tulevikus võimalusel ise täienda ning seega oli vaja luua väga lihtsasti hallatav administreerimise keskkond. Kodulehe eelarve oli piiratud!


Lahendus

Panin kokku kodulehe, kus on võimalik kiiresti aru saada, millega ettevõte tegeleb ning kas see haakub kodulehele jõudnud külastaja ootustega või mitte. Kodulehel on väga lihtsasti navigeeritav menüü ja kergesti leitav ka vajalik informatsioon kontakti võtmiseks.

Piltide, tekstide ja värvide valikus lähtusime sellest, mis kliendi poolt meieni jõudis ning siis üritasime need sobivalt üksteisega kombineerida. Kodulehel oli iga lehe lõpus sisse ehitatud kontaktivorm, mille kaudu saab kodulehe külastaja saata soovi korral päringu ilma kodulehelt lahkumata, mis omakorda jõuab kodulehelt kodulehe haldaja e-maili postkasti.

Arendusprotsessis panin rõhku sellele, et koduleht oleks väga mugavalt lehitsetav nii mobiilis kui ka tahvelarvutis ning oleks alati kiiresti avanev ja toimiv. Koduleht on ka varustatud enimlevinud turvanõuetega, mis WordPressi kodulehtedega kaasas peaksid käima.