e-pood

Divasoft e-pood


Koduleht: divasoft.ee
Tellija: Sofahouse OÜ
Eesmärk: Luua e-pood ja koduleht.
Kas minu tehtud koduleht on veel aktiivne(2022 alguse seisuga)? Jah


Projekti väljakutse

Seekordne klient oli pikalt Eesti turul tegutsev ettevõte, keda võib nimetada juba mööblitootmise raudvaraks Eesti tootmismaastikul. Kliendi suur mure oli see, et neil puudub võimalus oma tooteid müüa läbi interneti ning seda nii oma hulgi- kui ka erakliendile. Loodav koduleht pidi olema puhta disainiga, et põhirõhk oleks ikka toodetel, mida kodulehe külastaja saab vaadata ja soovi korral osta.

Lisaks tootevalikule oli vajadus ka ettevõtte tutvustamiseks ning muu lisainfo edastamiseks, mis võiks aidata kasvatada ettevõtte müüki nii online kui offline müügikanalites. Tulevikus on soov ka antud e-pood/kodulehte kasutada välisturgudel, mis eeldab mitmekeelsuse olemasolu kodulehel.


Lahendus

Pehmemööbli ja lisavidinate müügiks sai loodud nö hübriid koduleht, kust leiab nii e-poe kui ka palju infot näiteks ettevõtte, tehtud tööde ja kangaste kohta. Kodulehe arvuti ehk desktop vaade sai loodud 100% erilahendusena (custom layout), mis võimaldab hästi erineda konkurentidest. Kusjuures erilahendus sai loodud mitte just kõige paindlikuma juba valmis kodulehe põhja peale.
Selline valik sai tehtud kuna projekti kava muutus poole peal mis tõi kaasa otsuseid arendusprotsessis mida võibolla allguses ei plaaninud.

E-poes sai lisaks muudele vidinatele loodud lahendus, mis võimaldab väga laiast kangavalikust valida kliendil endale meelepärane juba enne tellimuse vormistamist.

Kodulehe loomisel panin loomulikult rõhku ka sellele, et lehe ülesehituses oleks kasutatud võimalikult palju kaasaegse veebilehe loomise põhimõtteid. Eriti oluline aspekt oli kiiruse ja turvalisuse teema ning see, et koduleht oleks ka kasutatav nii mobiilis kui ka tahvelarvutis.