e-pood

Vanhelde e-pood


Koduleht: lilled.ee
Tellija: Floreana OÜ
Eesmärk: Luua kliendi ettevõttele virtuaalne identiteet ja e-pood.
Kas minu tehtud koduleht on veel aktiivne(2022 alguse seisuga)? Jah, kuid äritegevus on lõppenud!


Projekti väljakutse

Seekordne klient oli pikalt Eesti turul tegutsev ettevõte, kes tegeleb peamiselt lillede hulgimüügiga. Kliendi suur mure oli see, et neil puudub võimalus oma tooteid müüa läbi interneti ning seda nii oma hulgi- kui ka erakliendile. Loodav koduleht pidi olema puhta disainiga, et põhirõhk oleks ilusatel lillepiltidel, mida kodulehe külastaja saab vaadata ja soovi korral osta.

Kuna tegu on üsna suure hulgiettevõttega oma sektoris, siis pidi tootevalikust kodulehele minema üsna suur hulk tooteid, kusjuures paljude toodete hindu on vaja korrigeerida iganädalaselt. Selleks, et see protsess oleks võimalikult väikese töömahuga, tuli välja mõelda lahendus, mis võimaldaks kiirelt ja mugavalt kodulehel tooteid muuta/lisada/kustutada.


Lahendus

Lillede ja lisatarvikute müügi tarbeks sai loodud kergesti hallatav e-pood, kus huviline leiab endale sobivad tooted ilma üleliigse mürata ülesse ning saab ka kiiresti sooritada ostu ja valida tarneviisi.

Kodulehe disain sai tehtud nii, et esile pääseksid kaunid tootefotod lilledest ja lisatarvikutest. Kuna kliendil on suur tootevalik, millel nt hinnad muutuvad üsna tihti, siis sai e-poele loodud ka süsteem, mis võimaldab otse Google Sheet tabeli programmist importida ja eksportida tooted e-poodi ilma, et kodulehe haldaja peaks üldse selle tarbeks kodulehele sisse logima.

Kodulehe loomisel panin loomulikult rõhku ka sellele, et lehe ülesehituses oleks kasutatud võimalikult palju kaasaegse veebilehe loomise põhimõtteid. Eriti oluline aspekt oli kiiruse ja turvalisuse teema ning see, et koduleht oleks ka kasutatav nii mobiilis kui ka tahvelarvutis.