e-pood

Vitafood e-pood


Ervet Kiolein tehtud töö vitafood.ee

Koduleht: vitafood.ee
Tellija: Myroom OÜ
Eesmärk: Luua kliendi ettevõttele e-pood.
Kas koduleht on veel aktiivne? Leht on live kuid sisuliselt mittetoimiv äritegevus.


Projekti väljakutse

Minu klient oli ettevõte, kes tegeles e-kaubandusega. Tema põhisuunaks olid erinevate põnevate tervislike ja ilma suhkruta toodetud tervisetoodete müümine ning maaletoomine. Kliendiga esimest korda kohtudes oli tal valmis mõte, kuid see oli ka kõik. See tähendas, et kogu e-poe välimus oli vaja nullist välja mõelda. Arvestama pidi ka piiratud eelarvega!

Lisaks veebist ostmise soovile oli kliendil oluline ka, et e-poest tehtavate tellimuste juurde genereeritakse automaatne PDF-arve. Valitud pakiautomaadi tarbeks genereeritakse pakiautomaadi lipik, mille logistikatöötaja saab kohe kauba komplekteerimise järel pakile lisada. Veel oli oluline argument, et e-poodi oleks tulevikus lihtne tooteid lisada ka omaljõul ning iga muudatuse tarbeks pole vaja pöörduda kodulehe haldaja poole.


Lahendus

Selleks, et e-pood valmiks kiiremini ja seega ka parema eelarvega tuli mul leida lahendus, mis osaliselt on juba olemas ning seda hakata vastavalt kliendi soovidele ümber “tuunima”.

Õnneks leidsingi peale kerget googeldamist ühe e-poe põhja, mis oligi tervisetoodetele mõeldud. Seejärel alustasin olemasoleva põhja ümber kohandamisega vastavalt kliendi poolt esitatud nõudmistele.
Peale sooritatud ostu saab kodulehe külastaja oma e-maili postkasti kirja, kus on info tellimuse sisu kohta ning sellel kaasas ka automaatselt genereeritud PDF-arve.

Kui e-poe haldaja märgib tellimuse kinnitatuks, siis edastatakse automaatne päring pakiautomaadi teenusepakkuja juurde ning nemad genereerivad omalt poolt pakile lipiku, mille kaubale järgi tulev kuller süsteemi piiksutab ning seejärel on kindel, et pakk jõuab just õigesse pakiautomaati. Selline lahendus aitab säästa aega, komplekteerija ei pea pakiautomaadi süsteemi käsitsi asju sisse toksima. Lisaks sellele vähendab see ka eksimise võimalust andmete sisestamisel.

Loomulikult sai valminud lahenduse loomisel järgitud seda, et e-pood oleks kiire ja turvaline.