Maandumisleht

BSH Kokteilikoolituse maandumisleht


Projekti info

Tellija: Cocktail Catering OÜ
Aktiivne leht seisuga 02.01.2023: kokteilid.ee/kokteilikoolitus/
Projekti aeg: algus 2020, kestab praeguseni.
Eesmärk: Luua maandumisleht, mille abil saaks müüa online kokteilikoolitust.


Mis maandumisleht see on?

BSH Kokteilikoolitus on kokteilikoolitus, mida viiakse läbi Zoom-i keskkonnas ehk tegu on online koolitusega. Koolituse läbiviijateks on BSH ehk väga paljude poolt armastatud Brigitte Susanne Hunt ja tippbaarmenid Kristo Tomingas ja Heinar Õispuu. Koolituste sarja idee sündis 2020 aastal, ajal mil kõikvõimalikud kontaktkoolitused ei olnud piirangute tõttu lubatud.

Koolituse jaoks sai loodud maandumisleht, kus huvilised saavad registreerida end koolitusele ning ka maksta kohe koolituse osalustasu. Koolitusel osalejatele saadetakse pakk, milles on olemas kõik vajaminevad tooted imeliste kokteilide valmistamiseks.

BSH Kokteilikoolitus on meelelahutuslik kokteilikoolitus, mis on põnev seltskonna ettevõtmine.  Lisaks meelelahutusele omadavad ka kõik osaleja palju kasulikke nippe edaspidiseks kvaliteetsemaks kokteilide tegemiseks. Kokteilikoolitusel on osalenud tuhandeid inimesi Eestist ja Soomest ning koolitusi on toimunud 10+ korda.


Projekti väljakutse

Kui tellija ehk Kristo Tomingas minu poole nö murega pöördus, siis polnud tal plaan endalgi päris paigas. Tegu oli keeruka ajaga mil kõik nö tavalised tööd olid Cocktail Catering-i jaoks piirangute tõttu peatunud ja tuli kiirelt välja mõelda mõni uus idee.

Kristol oli idee ning minu ülesandeks sai müügi- ja turunduskanali loomine. Plaan oli, et loon maandumislehe ning suuname Google Ad-si, Facebook Ad-si ja kõik muu sotsiaalmeedia turunuduse otse sinna. Kuna aega mulle ei antud, siis tuli väga kiirelt tegutseda ja mingi versioon maandumislehest valmis teha, teadmata kas see projekt üldse hakkab toimima või mitte.


Prototüüp maandumisleht

Kuna aega polnud, siis tegin kiirelt maandumislehe, millel oli alumises osas registreerimisvorm. Esimese asjana tegin kiire prototüübi Figams, ning kui selle idee sobis tellijale siis kirjutasin kohe kiirelt valmis ka HTML-i ja CSS abil kogu lehe mille liitsin WordPressiga.


Maandumislehe paigutasin kokteilid.ee alaleheks, kodulehel mis on juhuslikult ka minu tehtud :). Vaata ka projekti Butterfly Cocktail Catering koduleht.
Lehel oli üldine info, et mis koolitus see on, millal toimub jne. Registreerimisvormil sai siis huviline sisestada oma kontaktandmed ning saata need koolituse korraldajale.

Pärast andmete saatmist/registreerimist lubasime maandumislehel olnud info kohaselt inimesele saata kontonumbri, kus ta saab tasuda koolitusel osalemise tasu. Kui koolitustasu oli tasutud, siis saatsime osalejale Zoom keskkonna lingi, kus kokteilikoolitus toimus ja muu vajaliku info.
Kõik käis käsitsi ja oli väga aeganõudev tegevus nii koolituse korraldajale kui sellest osa võtta soovijale. Uus maandumisleht ja e-pood

Eelkirjeldatud prototüüp, mida päris klientidega ka testisime sai täiesti uue vormi peale 2. BSH Kokteilikoolitust. Seda seepärast, et koolitus osutus üleootuste menukaks ning nüüd pidi koolituse läbiviija istuma ööd ja päevad excelis ning paika panema sadade osalejate hulgast, et kes on maksnud, kellele on vaja saata koolituse info jne. See suur menu koolituse müügis osutus korralda jaoks suureks peavaluks ning seepärast oli vaja midagi ette võtta.

Selle mure lahendamiseks sai minupoolt loodud maandumisleht, mis ei olnud enam staatiline leht kontaktivormiga. Tegin sellest ühe tootelise automatiseeritud e-poe. See tähendab seda, et maandumislehel sai huviline endiselt lugeda infot koolituse kohta ning soovi korral sai ta ka registreeruda. Kuid nüüd oli registreerumine korraldatud nii, et koolitusel osaleda soovija maksab ka kohe osalustasu ning saab automaatselt peal seda kinnituskirja kus juba vajaminev info nii koolitusel vajamineva kohta kui ka Zoomi lingi jms. Ehk kõik manuaalne tegevus sai nüüd automatiseeritud ning õnnelikud olid nii koolituse korraldajad kui ka koolitusele registreeruda soovija.