Digiturundus

Butterfly Cocktail Catering digiturundus


Projekti info

Klient: Cocktail Catering OÜ
Koostööaeg: 2021 kuni tänapäevani


Üldinfo

Meie koostöö teises valdkonnas sai alguse juba mitu aastat enne otsese digiturundusega alustamist. Eelnevalt tegin neile kodulehe kokteilid.ee ja aitasinseda hallata. Peamiseks põhjuseks digiturundusega alustamisel oli ja on konkurents. 

Kuna googledades jäi Butterfly Cocktail Catering koduleht kokteilid.ee kuhugi teisele lehele ja konkurent oli otsingutulemustes esimene, oli vaja midagi teha.
Minu ülesanneteks jäi seda muuta ja seeläbi tuua ettevõttele rohkem päringuid mida siis töödeks saab võimalusel konverteerida. 


Tööriistad mida kasutasin tulemuste saavutamiseks

Õnneks oli koduleht olemas seega päris algusest ei pidanud alustama. Küll aga oli vaja kodulehte pisut uuendada, värsekndada välimust ja seadistada nii, et see oleks googledades paremini leitav, ehk SEO(search engine optimization).

Otsingumootori otsingus võtavad tulemused aega ja seepärast järgmise asjana võtsin ette Google Ads-i ehk panin käima Google reklaamid mis tooks kiirelt tulemusi. Samal ajal ka testisin otsingusõnu mis töötavad ja mis mitte. Kui leidisin mõne hea otsingusõna siis kirjutasin ka kokteilid.ee kodulehele sellekohase artikli mis aitas lisaks SEO-le ehk otsingumootorites paremate tulemuste saavutamisele palju kaasa. 

Kui Google pool oli töös siis hakkasin ka aktiivsemalt piltreklaame panema Meta reklaamikeskonda ehk Facebooki ja Intagrammi. See kõik kasvatas kenasti kodulehe liiklust ning selle tulemusena hakkas ka päringute arv märgatavalt tõusma.
Kuna liiklus lehel suurenes pidi ka hakkama analüüsima neid tulemusi. Selleks kasutasin ja kasutan ka praegu Google Analyticsi abi. Tulemuste ja kodulehekülastajate tegevuse analüüs aitab kaasa paremate otsuste tegemisel edaspidi ning aitab ka mitte põletada raha.

Peamised digiturunduse tööriistad siin porfellis on Google Ad, Google Analytics, Meta Ad ja SEO seadistused. Loomulikult on peamine tööriist koduleht mille ümber kogu asi keeleb ning millelt ka päringud huvilistelt lõpuks minu kliendini jõuavad. Sellise komboga on digiturundust teha väga kulueffektiivne ja kättesaadav enamus ettevõtetele.


Üli oluline on olla aktiivne sotsiaalmeedias

Butterfly Cocktail Catering on üks musternäide heast sotsiaalmeediast, kui me räägime konkreetselt Instagrammist. Nende ettevõtte konto on koguaeg aktiivne ning jälgijad saavad igapäevaselt infot nende tegemiste kohta.
Kuna pakutav teenus ei ole see mida igapäev vaja läheb siis võtab tihti tellimuseni jõudmine aega. Kuid kui koguaeg pildid olla siis võtab teenusehuviline vajaduse tekkimise korral kindlasti ühendust ning seda tööd ei saa endale konkurent.
Minu osa nende sotsiaalmeeda kontol on aegajalt postitamine ja konsultatsioon. Enamus postitusi teeb minu klient ise mille sisus jagab Instagrammis oma ettevõtte tööde igapäevategemisi jms.